Podsumowanie II konferencji w ramach TAPA

W piątek, 9 października, na drugiej już konferencji w ramach TAPA, przedstawiliśmy dotychczasowe działania podjęte w ramach projektu, a także zaprezentowaliśmy/kolejne, które zostaną zrealizowane w najbliższym czasie. Dzięki wartemu 12 mln złotych projektowi zmodernizujemy część swoich obiektów. W ramach projektu – „Transgraniczna Akademia Psychiatrii Aktywnej” zostanie też zakupiony nowoczesny sprzęt do pielęgnacji i usprawniania chorych. Projekt jest finansowany z funduszy norweskich i budżetu województwa podlaskiego.

Zaproszenie na konferencję przyjęli przedstawiciele samorządów, Ministerstwa Zdrowia, placówek dyplomatycznych m.in. z Norwegii, Islandii i Szwajcarii oraz środowiska medycznego i pacjentów.

Konferencja odbiła się szerokim echem nie tylko w lokalnych mediach, zainteresowanie wykazały również media ogólnopolskie. Poniżej prezentujemy odnośniki do wybranych relacji:

Konferencja odbiła się szerokim echem nie tylko w lokalnych mediach, zainteresowanie wykazały również media ogólnopolskie. Poniżej prezentujemy odnośniki do wybranych relacji:
http://radio5.com.pl/psychiatria-aktywna-to-przyszlosc/
http://www.suwalki24.pl/article/1,transgraniczna_akademia_psychiatrii_aktywnej__zmiany_w_suwalskim_szpitalu_psychiatrycznym_na_polme
http://dwutygodniksuwalski.pl/szpital-psychiatryczny-sie-zmienia/
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19002049,suwalski-szpital-psychiatryczny-przechodzi-istotne-zmiany.html
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/127654
http://bialystok.tvp.pl/22071790/zmiany-w-suwalskim-szpitalu-psychiatrycznym
http://niebywalesuwalki.pl/2015/10/suwalski-szpital-psychiatryczny-przechodzi-istotne-zmiany/
http://www.suwalki.info/informacje-18041-Szpital_psychiatryczny_wiekszy_i_nowoczesniejszy.html
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/zdrowie/zdrowie_pomoc_spoleczna/suwalski-szpital-psychiatryczny-.html

Wróć